Vyzývací pohár. Volejbalisté Zlína zdolali Nizozemce

Moskevské Dynamo bylo v CEV Cupu jasně nad jejich síly, teď už ale ve Vyzývacím poháru hráli Zlíňané s nizozemským Groningenem vyrovnanou partii s dobrým koncem. Vyhráli nakonec 3:2 a mrzet je může jedině zaváhání v prvním setu, kdy zmarnili tři setboly.

Tým s Groningenu netvoří zdaleka jen Holanďané, hrají za něj i zajímaví zámořští volejbalisté. „My jsme věděli, že mají kvalitu, ale chtěli jsme si vytvořit dobrou výchozí pozici pro odvetu. A to se povedlo asi tak napůl,“ mohl konstatovat trenér Fatry Roman Macek.

Stejně jako hráče ho mohla mrzet první sada, Zlín ji prohrál na 29 vítězných bodů. Docela škoda, pak by celkový výsledek asi vypadal úplně jinak.

Domácí i hosté pak zvedli bodovou houpačku, Zlínské asi mrzí i koncovka třetího setu, kterou uhráli hosté. Pak už dominovali „Fatrans“, tie break vyhráli 15:10.

Macek chválil celé mužstvo, především tentokrát velmi produktivního Koláře.

Předvánoční výlet do Nizozemska k odvetě ale musejí Zlíňané korunovat výkonem na hranici možností, jen tak jim Ježíšek nadělí postup do osmifinále.