Tři body pod stromeček. Zlín-Liberec 2:1

Předvánoční loučení s fanoušky se zlínským hokejistům povedlo. Pěti tisícovkám nadělili předčasně pod stromeček tříbodovou radost. Zlínští vyhráli 2:1 a už se jim v nabitém závěru tabulky dýchá daleko lépe.

Jak bývá „dobrým“ zvykem, poprvé zvedají ruce nad hlavu na zlínském ledě hosté. Bílí tygři měli v 7. minutě výhodu dvojnásobného přečíslení, na trestné lavici pykali za hříchy Matějíček s Kotvanem. Toho dovedně využil Vampola, najel si zprava a procpal puk za Štůralu.

Domácí pak nevyužili opakovaně přesilové hry a do šaten je potlesk rozhodně nevyprovázel.

Jak ale Berani kazí první třetiny, tak umějí nástupy do druhých. Stejně i tentokrát. Marušák sice dokáže vypálit daleko lépe, jeho střelu si ovšem ve 22. minutě srazili do Lašákovy klece sami liberečtí beci.

Vyrovnání přišlo v přesilovce, stejně tak i vítězný gól. To běžela 27. minuta. Lašák dokázal vytěsnit Říčkovu ránu, ovšem na dorážku Ondráčka (8. gól v sezóně) byl krátký. To byl rozhodující moment utkání.

PSG Zlín – Bílí tygři Liberec 2:1.