Ze závěrečné zprávy vyplývá, že v průběhu 19. a 20. listopadu obdrželi ředitelé šesti středních a šesti základních škol elektronickou poštou výhrůžku s tím, že ve škole byla uložena časovaná bomba a v pátek 21. listopadu v osm hodin dojde k jejímu výbuchu.
U středních škol šlo ve všech případech o školy zřizované Zlínským krajem, konkrétně o Střední průmyslovou školu strojnickou Vsetín, Střední průmyslovou školu Zlín, Střední průmyslovou školu stavební Valašské Meziříčí, Odborné učiliště Kelč, Střední školu oděvní a služeb Vizovice a Obchodní akademii T. Bati a Vyšší odbornou školu ekonomickou Zlín.
Ředitelé škol zřizovaných Zlínským krajem neprodleně informovali Policii České republiky a Zlínský kraj. Dle pokynů policie byly objekty škol včetně internátů nebo domovů mládeže evakuovány a ve dnech 20. a 21. listopadu udělili ředitelé škol ředitelské volno. V uvedené dny měli do budov zakázán vstup rovněž zaměstnanci škol. V pátek 21. listopadu po osmé hodině ranní provedla policie opětovnou kontrolu a prohledání všech objektů a poté byly objekty předány zpět ředitelům škol.
„U některých škol vznikla v souvislosti s řešením této mimořádné události škoda, většinou za neodebranou stravu nebo v souvislosti s odpojením od elektrické sítě. Celková výše škod u organizací zřizovaných Zlínským krajem je přibližně 35 tisíc korun,“ konstatovala Dvorníková.
V závěrečné zprávě bylo konstatováno, že opakování obdobné mimořádné události nelze vyloučit a nelze jí ani zabránit. Proto vedoucí odboru školství, mládeže a sportu Krajského úřadu Zlínského kraje doporučil všem ředitelům škol zřizovaných Zlínským krajem, aby měli zpracovánu vnitřní normu zahrnující řešení obdobných mimořádných událostí s důrazem na rychlou a organizovanou evakuaci školy nejen při požáru. Jedná se zejména o zajištění evakuace u škol, které provozují internáty nebo domovy mládeže a u kterých se projevily určitě problémy s umístěním evakuovaných žáků.