Zlínští strážníci pomohli bezmocnému seniorovi

ZLÍN – V nemocnici skončil šestaosmdesátiletý senior, kterému ve Zlíně pomohli strážníci. Upadl totiž ve svém bytě a nemohl vstát, sdělil serveru Zlin.cz zástupce ředitele zlínské městské policie Pavel Janík.

Městská policie přijala před svátky oznámení od ženy. „Volala, že se na sídlišti Jižní Svahy nemůže dozvonit na svého strýce, kterého měla vézt k lékaři. V bytě se přitom svítilo, bylo slyšet zapnutou televizi a klíče byly zasunuté v zámku z vnitřní strany,“ sdělil Janík.

Hlídka zkontaktovala sousedy, kteří jí umožnili vstup na jejich balkón. Z něj se jeden ze strážníků dostal na balkón seniorova bytu. „Nahlédl oknem dovnitř a na zemi spatřil ležícího muže. Byl při vědomí, ale nedokázal vlastními silami vstát,“ popsal Janík.

Kvůli ohrožení života dotyčného rozbil strážník okno a vstoupil dovnitř. Do doby příjezdu zdravotníků poskytovala hlídka muži nezbytnou pomoc. „Senior vůbec nevěděl, jak dlouho na podlaze byl. Lékař rozhodl o jeho převozu do krajské nemocnice,“ dodal Janík.