Berani ukojili bodový hlad. V Hradci vyhráli 3:0

Tak tohle přišlo nadmíru vhod. V bodových kalkulacích na cestě přinejmenším do desítky týmů, jichž se bude týkat play off, Zlínští na ledě Hradce Králové nezaváhali. Tři body byly už téměř povinností a svěřenci trenérů Vlacha a Juríka to moc dobře věděli.

První třetina gól nepřinesla, ale nuda to rozhodně nebyla. Hradečtí naráželi na sevřené šiky zlínské defenzivy a co víc, často nestíhali hasit požárky u vlastní branky. Velký oheň ještě nevzplál, ale třeba Svoboda anebo Ondráček mohli být gólovými žháři.

Co se nepovedlo v úvodní třetině, dokázal po úniku ve 27. minutě Kubiš, ujel zleva špatně střídající obraně a perfektně zamířil – 0:1.

Řadu precizních zákroků pak předváděli oba brankáři, zvláště zlínský Kašík potvrzoval, že už je zpátky v lepších časech.

A tak, když se znovu s nedůraznou obranou Hradeckých popasoval ve 47. minutě zlínský Čech, vypadalo to už pro žluté hodně dobře.

Za tři minuty se pak ještě opřel do puku Matějíček a rozhodl.

Mountfield Hradec Králové – PSG Zlín 0:3.