Dvojice okradla obecní úřad o 50 tisíc korun

NAPAJEDLA - Policie už několik týdnů marně pátrá po dvojici, která okradla obecní úřad ve Spytihněvi o desetisíce korun. Jak serveru Zlin.cz sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková, s identifikací zlodějů by mohla pomoci i široká veřejnost.

Krádež se stala 12. prosince loňského roku mezi půl pátou a pátou hodinou odpolední. Do úřadu se zloději dostali bez potíží, bylo totiž otevřeno. Uvnitř pachatel vypáčil vstupní dveře do kanceláře, kde našel klíč od zásuvky. Z ní ukradl pokladničku a platební kartu. Z bankomatu pak dvojice vybrala 20 a 10 tisíc korun. V pokladničce byla uložena hotovost 20 tisíc korun, zloději si tak během půl hodiny přišli na 50 tisíc korun.

„Žádáme o pomoc při ztotožnění zřejmě dvou pachatelů trestných činů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Pokud někdo pozná muže na snímcích, ozvěte se, prosím, buď na linku 158 nebo přímo policistům Obvodního oddělení Napajedla na linku 725 292 344,“ dodala Kozumplíková.