Po několika letech snažení se podařil unikátní odchov evropského významu – samička supa hnědého, první v historii zoo. K tomuto cennému prvoodchovu bezesporu napomohla i instalace kamerového systému v chovném zázemí supů. Významným úspěchem jsou také čtyři supi mrchožraví, nejpočetnější odchov tohoto druhu supa v celé Evropě. „Nabízí se tak možnost, že některá mláďata z našich odchovů posílí volně žijící populaci v Bulharsku, kde úspěšně probíhá reintrodukční program Green Balkans a kde jsme již předali čtyři supy bělohlavé odchované v naší zoo,“ uvedl zoolog Václav Štraub.
Chovatelskou lahůdku reprezentují i tři mláďata zoborožce bělovlasatého, dva potomci flétnáka australského (poprvé v historii zoo), odchov vlhovce žlutohřbetého a 12 mláďat ve volné přírodě kriticky ohrožené pižmovky bělokřídlé. „Mladé pižmovky začátkem letošního roku založí chovnou skupinu v malajské Zoo Negara, s kterou dlouhodobě spolupracujeme,“ dodal Štraub. Horkou novinkou roku 2014 jsou kotingy tříbarvé, pár pestrých supů chocholatých, hejno zejozobů afrických nebo atraktivní sojky dlouhoocasé.
U savců zlínská zoo hned ve čtyřech případech zaznamenala historicky první chovatelský úspěch. Platí to pro samečka hyeny skvrnité, samečka mravenečníka velkého, šest mláďat surikat a samičky dželady. „Mia, jak se malá dželada jmenuje, je navíc prvním mládětem dželady v rámci českých a slovenských zoo,“ zdůraznil zoolog Pavel Shromáždil. Zoo opětovně docílila početných odchovů u kapybar (pět mláďat), klokanů rudokrkých (15 jedinců) i kotulů veverovitých (šest mláďat). V červenci se narodilo už dvanácté mládě žirafy Rothschildovy. Kolekci savců doplnily dva nové druhy – antilopa koňská a vzácně chovaný gibon moloch. Současně k samici tapíra čabrakového Nadiře přišel mladý samec Baru. Velkou událostí byl i příchod mořských rejnoků druhu siba ománská pro expozici Zátoka rejnoků.