Ubytovaných hostů opět mírně přibylo, navíc se prodlužuje doba pobytu. Až o 20 procent vzrostl počet jednodenních návštěvníků ze Slovenska a sílí také trend jednodenních wellness pobytů.
„Počet přenocování se oproti roku 2013 zvýšil z 65 na 66 tisíc, což je pro nás zvláště s ohledem na loňskou extrémně špatnou zimu skvělý výsledek. Ukázalo se, že díky wellness centrům našich hotelů jsme prakticky nezávislí na počasí. I když bylo zvláště v zimě nepříznivé, lidé pobyty nerušili, protože místo lyžování mohli využívat možností relaxace a dalších programů a služeb,“ sdělil ředitel Resortu Valachy Velké Karlovice Tomáš Blabla.
Pozitivní podle něj je také fakt, že se loni zastavil trend zkracování pobytů a hosté se v Resortu Valachy zdržují déle. V roce 2014 to byly průměrně 2,8 noci. „Na druhou stranu stále platí, že si lidé objednávají pobyty s čím dál kratším předstihem. V létě se tato lhůta dokonce zkrátila až na dva či tři dny. To nám sice komplikuje plánování personálního zajištění provozu, ale na druhou stranu nás těší, že turisté stále jezdí a i v době slevových portálů si uchováváme vysokou obsazenost a úroveň cen. Naopak pociťujeme, že mnozí lidé už udělali při nákupu pobytů přes slevové portály špatnou zkušenost a vrací se k tomu, že si raději připlatí za nadstandardní službu a komfort,“ dodal Blabla.
Zvýšil se i počet návštěvníků ze Slovenska, kteří to mají do Resortu Valachy od hranice jen pět kilometrů. „Přičítáme to jak loňskému posílení reklamních aktivit na Slovensku, tak i změně kurzu eura vůči koruně. Zvláště v posledních týdnech výrazně vnímáme, že jsme pro slovenské hosty cenově příznivější, počet jednodenních návštěvníků Wellness Horal ze Slovenska se zvýšil o 15 až 20 procent,“ řekl Blabla. Zajímavostí podle něj je, že zatímco ve všední dny tvoří hosté ze Slovenska asi jen čtvrtinu návštěvníků, o víkendech, kdy je vstupné dražší, představují Slováci minimálně polovinu hostů. Je to zřejmě dáno cenou, která je pro Slováky díky změně kurzu stále výhodnější.