Výstava je k vidění v přízemí budovy 14 zlínského továrního areálu a potrvá do 1. března. Poslední den výstavy bude pro veřejnost k dispozici také poradna pro poškozené hračky.
„O nedělích 15. a 22. února budou mít všichni senioři vstupné do muzea pouhých 30 korun. Děti do šesti let mají vstup zdarma, takže je to ideální příležitost vzít s sebou také vnoučata,“ řekla vedoucí obchodního oddělení muzea Hana Čubanová.
Výstava hraček z období od konce 19. století do poloviny 20. století podle Čubanové přímo vybízí k dialogu mezi generacemi. „Dětem je určena týdenní akce Seznamka hraček. Kdo si na výstavu přinese vlastní hračku, může ji seznámit s jinými hračkami vystavenými i přinesenými,“ upřesnila Čubanová. Doprovod dítěte s vlastní hračkou zaplatí v týdnu od 23. února do 1. března poloviční vstupné.
Výstava hraček je vděčným zázemím lektorských programů pro školáky. V sobotu 14. února bude otevřena i veřejnosti s dílnou Korálkoví panáčci, kde si budou rodiče s dětmi sami vyrábět vlastní panáčky z korálků. Ani tím však výčet akcí souvisejících s výstavou hraček ze sbírek manželů Pleslových nekončí. Sběratelka Alena Pleslová připravila na neděli 1. března speciální Zdravotní poradnu pro panenky a jiné hračky. Lidé si mohou tento den do muzea přinést staré poškozené hračky a nechat si poradit, jak je nejlépe opravit.
V těsném sousedství výstavy hraček se až do 1. března nachází krátkodobá výstava Kamenný herbář. Zájemcům o zkameněliny je určena speciální komentovaná prohlídka, která se uskuteční v úterý 17. února. Navíc si mohou lidé v úterý 17. a 24. února od 10 do 17 hodin přinést vlastní fosilie k bezplatné typizaci.