Zlín vyhrál v Pardubicích. Začíná se šeptat o první šestce?

V předposlední minutě vypjatého duelu 45. kola hokejové Tipsport extraligy  v Pardubicích přišlo pro hosty úžasné rozluštění tajenky. Kapitán Čajánek prokázal za brankou obrovský přehled, dokonale zmátl pardubické beky i brankáře Kristana, na platinovém podnosu nabídl Holíkovi přihrávku a ten se trefil naprosto dokonale.

To byl pro domácí fandy extra hořký perníček. Tímto gólem dosáhli hosté na tři body a stáhli ztrátu svého soupeře, který je zatím šestý, na pět bodů. Nic víc, nic míň, ale naděje na šesté místo, které zaručuje play off bez ošidného předkola, notně ožila.

V zápase na pardubickém ledě, kde se Zlínu zpravidla nepříliš daří, začali daleko lépe hosté.

Do sestavy se vrátil po přestávce Köhler a svůj hlad po gólech zúročil střelou a její dorážkou už ve 14. minutě.

V 19. hráli hosté přesilovku 5:3, za 49 vteřin napřáhl Marušák a hosté šli do šaten s dvoubrankovým náskokem.

Jenže brzy po příchodu na led domácí stáhli vedení. V přesilovce se radoval Gregorc.

V nástupu do třetího dějství pak vyrovnal rutinérsky Sýkora a hrálo se jako by od začátku „na férovku“.

Pět minut před koncem šel na trestnou Leška, domácí ale přesilovkou pohrdli a jak už psáno, v samém závěru je parádně ztrestala dvojice Čajánek, Holík.

ČSOB Pojišťovna Pardubice – PSG Zlín 2:3.