Zlín vyhrál ve Varech 4:3. Za zápletku by se nemusel stydět klasik hororové tvorby

Alfred Hitchcock by to lépe nenapsal. Ve 49. kole hokejové Tipsport extraligy to dlouho vypadalo na výhru domácích Karlových Varů. Zlín srovnal v poslední minutě řádné hrací doby a po nájezdovém gólu Köhlera si veze z daleké cesty veledůležité dva body.

Úvod vyšel domácím, až dvanáctému týmu naší elitní soutěže. Nejdříve v čase 13:33 skóroval Koblasa a za 57 vteřin ho napodobil Tomeček.

To byly dva velmi tvrdé direkty do zlínských řad a otřesenému týmu pomohla až přestávka.

Ve druhé části už hosté na ledě jasně dominovali, továrnu na šance sice postavili, ale efekt z toho byl úplně nulový.

Na samém konci druhé periody ale ostře fauloval domácí Duda, dostal pět plus do konce utkání a Zlín pak ve 43. minutě v početní převaze přeci jen propálil do té doby luxusně lapajícího brankáře Závorku, střelcem byl Holík.

Za dalších pár minut tlak hostů gradoval, pěkným obloučkem překvapil karlovarského muže v kleci Říčka.

Ale to nebylo zdaleka vše, domácí Micka v 50. minutě znovu poslal puk za Štůralu a domácí do vedení.

Z kritické situace pomohla hostům power play tedy hra bez brankáře. Marušák devatenáct vteřin před závěrem napřáhl, vypálil, Veselý tečoval a bylo vyrovnáno.

V nájezdech pak šťastně trefil jako jediný Köhler a tři kola před koncem se jelo domů přeci jen zvesela.

V úterý budou zlínští hokejisté potřebovat přízeň fandů, hraje se s Hradcem Králové a každý zápas je teď klíčový.