Svědci z místa tragédie: jsme zděšeni

Tragédie v Uherském Brodě se stala na velmi hustě osídleném místě. Nedaleko restaurace Družba je například místní Aquacentrum Delfín, kam chodí spousta dětí.

„Šli jsme s manželkou po poledni ven, naráz jsme viděli, jak od hospody utíkají lidé, kryjí se a někteří padají na zem, nenapadlo nás ale, že se tam může střílet,“ vyprávěl brzy odpoledne už za asistence sanitek a policejních vozů muž, ktery stál u rodinného domu kousek od místa činu, kde zemřelo devět lidí včetně střelce.

Identitu pachatele největší hromadné vraždy, kterou pamatuje novodobá Česká republika odhaluje náš zdroj, který si nepřeje být jmenován. Bydlím kousek od něj, nikdy by mne nenapadlo, že může dojít k takové tragédii,“ uvedl zdroj.

Na místě byl také náš spolupracovník. „Projížděli jsme kolem, bylo něco kolem tři čtvrtě na jednu, policie nás odkláněla, v tu chvíli tam stála jedna sanitka a rychle projížděly dva policejní vozy, mysleli jsme s kolegou, že jde o nehodu. Policista nás rychle poslal pryč.“

Lukáš Jurčička má restauraci asi sto padesát metrů od Družby, kde tekla krev. „Je to hrozné, chlapi chodili tam i ke mně. Volal jsem jim na mobily, neberou to…“