Nic pro fandy se slabými nervy. Zlín vyhrál v Brně v prodloužení

Kardiaci a lidé se slabšími nervy to věru neměli jednoduché. Tedy pokud fandí Zlínu nebo brněnské Kometě. V prvním čtvrtfinále play off se hrál zápas pro velmi odolné. Berani nakonec na ledě rivala urvali výhru 3:2 v prodloužení. A ujali se vedení v sérii 1:0.

Od 14. minuty vedli domácí po ráně Čermáka a se Zlínem to nevypadalo dvakrát dobře.

Přišla ovšem z hostujícího pohledu přímo skvostná 31. minuta. Žižka, loni touto dobou ještě v dresu Komety, naskočil z trestné lavice a stíhaný brněnskými beky zakončil ranou přesně pod víko.

Za osmnáct vteřin jel trestné střílení Vlach. Brankář Čiliak pojal souboj z očí do očí svérázně, jako by zdánlivě uhnul a nevykryl celou branku… a zlínský střelec nezaváhal.

V power play šesti proti čtyřem – vyloučen zlínský Říčka – jedenáct vteřin před koncem řádné hrací doby trefil přesně brněnský Němec.

V nástupu do prodloužení vyslal polostřelu polopřihrávku směrem k brněnské kleci Marušák. Ve změti těl a hokejek měl nastaveno ideálně zlínský Okál. A proto:

Kometa Brno – PSG Zlín 2:3. Zlín vede v sérii 1:0.