Nevděk Zlínem vládne. Kometu poslal k výhře Honejsek

Na jaře ještě s kamarády slavil titul v dresu Zlína a teď spoustu z nich dokonale rezesmutnil. V základní části extraligy skóroval Antonín Honejsek, dnes už hráč brněnské Komety osmkrát, v play off dosud ne. Zatím nejdůležitější gól sezóny, kterou načal ve Finsku a pokračuje v ní v dresu zlínského rivala číslo jedna, vstřelil ve 27. minutě třetího duelu čtvrtfinále play off.

V přesilovce třiadvacetiletý forvard rychle vybruslil za obranné šiky Zlína, měl z pravého křídla dost času zamířit a prostřelil brankáře Štůralu. Gol byl stěžejní, rozhodující, žádný další už fandové obou týmů na vyprodaném stadionu ve Zlíně neviděli.

Domácí přitom začakli pěkně zostra, Čiliak se měl co ohánět a v 9. minutě už kapituloval. Aleš Holík dojel puk na modré, nahodil před brněnského brankáře a tam Vlach jemně tečoval skákavou střelu.

Kdyby v závěru třetiny beskurychlý Petr Holík navýšil vedení, mohlo být všechno jinak.

Nestalo se a hosté pak ve 23. minutě skórovali po nedůslednosti zlínských zadních řad snadno Ptáčkem.

Závěrečný možný tlak beranů eliminoval při probíhající přesilovce faulem vysokou holí Veselý a na zvrat už tentokrát domáci neměli.

PSG Zlín – Kometa Brno 1:2, stav série totožný. V pondělí musejí Zlíňané vyhrát.