Přednáška se uskuteční ve 2. patře Muzejního a galerijního centra v zámku Žerotínů v prostorách výstavy Otto Wichterle – příběh kontaktní čočky.
Profesor Kamil Wichterle se narodil 11. října 1941 ve Zlíně, je synem slavného českého chemika profesora Otta Wichterleho. Chemie, která učarovala otci, se stala celoživotní láskou i pro syna Kamila. Ke svému studiu si zvolil Vysokou školu chemicko-technologického inženýrství v Praze, kde v roce 1963 promoval. V roce 1994 byl jmenován docentem chemického inženýrství na VŠCHT Praha, v roce 1997 pak na témže pracovišti profesorem. V roce 1997 získal titul DrSc. na Strojní fakultě ČVUT v Praze.
Těžištěm výzkumné činnosti profesora Wichterleho se staly vícefázové disperze, chování nenewtonovských kapalin, vysoce viskózních látek včetně tekutých kovů. V této problematice publikoval své stěžejní vědecké práce a dosáhl v ní světového ohlasu. Je autorem či spoluautorem více než 400 publikačních výstupů, z toho je 25 patentů či autorských osvědčení a bezmála stovku pak představují články v mezinárodních periodikách. Jako expert byl profesor Wichterle pozván na pobyty do USA a do Velké Británie.
Své bohaté praktické zkušenosti z výzkumného života profesor Wichterle předával a předává studentům. Dříve to bylo na VŠCHT respektive ČVUT Praha, od roku 1993 pak především na VŠB-TU Ostrava, kde působí v čele katedry chemie na Fakultě metalurgie a materiálového inženýrství. „Každoročně participuje na organizaci krajských a celostátních soutěží Chemické olympiády a na soustředěních mladých chemiků. Jeho přednášky a vystoupení pro budoucí chemiky se vždy vyznačují mimořádně názornou, přitažlivou, ale i zábavnou formou,“ dodala Votrubová s tím, že přednáška ve Valašském Meziříčí začne v 17 hodin.