Semifinále na dohled. Zlínští volejbalisté vedou v sérii 2:0

Kdyby chtěl někdo méně znalý věcí volejbalových hodnotit vystoupení zlínské družiny proti Benátkám nad Jizerou kukátkem druhé sady, musel by se hodně divit. Třeba tomu, že Zlínští vůbec tak daleko v soutěži dospěli. Hosté totiž druhý díl druhého zápasu čtvrtfinále play off opanovali naprosto dominantně a vyhráli jej 25:12.

„Set blbec, nemohli jsme po výborném servisu založit útok,“ konstatoval zlínský šéf lavičky Roman Macek. Jeho výběr už ale měl v kapse první sadu, a tak výprask nijak zvlášť nebolel.

Zvláště, když v třetím, nejdramatičtějším setu, už domácí potvrzovali kvalitu. V závěru ale nadějné šestibodové vedení ztratili a velmi bojovný soupeř zkolaboval až ve velmi dramatické koncovce.

To ho stálo morální síly a Fatra už čtvrté dějství završila bez jakýchkoliv problémů.

Celkově vyhrála jako den předtím 3:1 a v sérii o semifinále vede 2:0.

Vzhůru do Benátek, platí na neděli a na pondělí. Alespoň jedna výhra je povinností, v sezóně zatím Zlíňané se soupeřem neprohráli. Hraje se na čtyři vítězná utkání.