Prezentace začne od 14 hodin a vstup na akci je zdarma.
Produkci Zbitkovy sklenářské dílny přiblíží výtvarnice Jana Krejčová z Olomouce, o záchranných pracích na hrozenkovském Božím hrobě promluví restaurátorka Kateřina Šikolová z Litomyšle. Program obohatí velikonoční písně v podání rožnovského Pěveckého sboru Zdeňka Šimůnka. Slavnostní požehnání udělí P. Petr Dujka, rodák z Nového Hrozenkova.
Do sbírek Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm darovala Zbitkův Boží hrob v roce 2005 Římskokatolická farnost v Novém Hrozenkově. Zde se o něm první záznamy objevují v inventáři fary už před rokem 1873, v kostele se využíval až do poloviny 90. let 20. století. Rozsáhlý restaurátorský a konzervační zásah přišel na 110 tisíc korun.
Zbitkova sklenářská dílna se specializovala po několik desetiletí na výrobu mobilních oltářů, božích hrobů a lurdských jeskyní. Při svých realizacích dílna využívala skleněného materiálu z produkce Jabloneckých skláren. Zbitkovy Boží hroby svým charakterem pozoruhodně propojují liturgii a prvky lidové zbožnosti. Ačkoliv se odhaduje, že dílna mezi léty 1846 – 1914 vyprodukovala okolo tisícovky těchto Božích hrobů, které se prostřednictvím železnice dostaly do celé katolické Evropy (i zámoří), do dnešních dnů se jich podařilo identifikovat okolo desítky kusů, a to převážně na území bývalého Rakousko-Uherska. V České republice se několik menších dochovalo v českobudějovické diecézi (Doudleby, Kaplice, Rapšach, Paseka), jeden z rozměrnějších známe z kostela sv. Mořice v Olomouci.