Dílna bude otevřena ve čtvrtek 2. dubna od 10 do 12 a od 13 do 17 hodin. „Společně si v ní ozdobíme plátěný pytlík na chleba nebo pekařské zástěrky,“ přiblížila program dílny vedoucí oddělení muzejní pedagogiky muzea Ivona Bořutová. Program je určený pro děti od čtyř do 12 let. Vstupné pro děti je 35 korun, stejnou částku zaplatí i jejich doprovod. Na místě je možné zakoupit plátěný pytlík na chleba za 50 korun a zástěrku za stovku.
Výstava Příběch chleba přibližuje tradiční způsoby hospodaření v našem regionu, zpracování obilovin i pečení chleba v dobách minulých. Expozice lidem představuje způsob, jak se dostával chléb na stůl našich předků. Návštěvníci si prohlédnou skutečnou mlátičku na obilí, panáka ze snopů, který stával v polích, fukar nebo žernov. Při prohlídce exponátů a dokumentů se lidé také dozví, jak se pekl chléb v peci, mlátilo obilí cepy nebo mlela mouka v mlýnech. Výstavu doprovází i řada interaktivních prvků. Přímo ve výstavě mohou děti malovat do mouky, vyzdobit si platěný pytlík na chleba nebo zahrát si na rolníka či pekaře.
Kromě muzejních výstav a stálé expozice mohou návštěvníci zavítat i na výstavy Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně. V současnosti je zde k vidění rozsáhlá výstava děl Jakuba Schikanedera, výstava zlínského výtvarníka Zdeňka Macháčka nebo výstava dokumentující architektonickou soutěž na Divadlo pracujících ve Zlíně.
„Otevřena je o velikonočních prázdninách, tedy až do soboty 4. dubna, také Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně. V ní jsou mimo jiné k vidění i dvě výstavy – Noviny ve světě aneb svět v novinách nebo výstavka děl Hanse Christiana Andersena,“ dodala Mitáčková.
V pondělí 6. dubna je ale celé kulturně-vzdělávací centrum 14|15 BAŤŮV INSTITUT (muzeum, knihovna i galerie) uzavřeno.