S významnou investicí počítají Lázně Luhačovice v horizontu pěti až osmi let, v současné době je projekt ve fázi rozvojové studie.
Základním kritériem připravované rekonstrukce je zachování architektonické a památkové hodnoty staveb. Vodoléčebný ústav, podobně jako Jurkovičův dům a Chaloupka, vznikl přestavbou staršího domu – Jestřabského mlýna. Hlavní objekt byl postupně doplněn Jurkovičem a dalšími architekty v ucelený areál staveb. Areál dosud neprošel celkovou opravou či modernizací a může tak být i cenným zdrojem dalšího poznání a interpretace Jurkovičova díla. Interiér dvoupodlažní odpočívárny je nejpozoruhodnějším vnitřním prostorem, který Jurkovič v Luhačovicích vytvořil.
Kromě přestaveb realizoval Jurkovič v Luhačovicích i několik novostaveb, ke kterým se řadí i Říční a sluneční lázně. Areál koupaliště dnes není využíván, i když jeho funkce nebyla změněna. Důvodem jsou přísné hygienické normy na koupání v bazénech, které znemožňují koupání v neupravené říční vodě.
Sirné a slatinné lázně, které byly postaveny v roce 1909, formálně navazují na Jurkovičovo architektonické pojetí lázeňských budov. Společně s Vodoléčebným ústavem jsou dnes již nevyužívané, balneoprovoz zde byl počátkem nového století postupně utlumován a nakonec úplně zrušen.
Po rekonstrukci by z objektů měl vzniknout nový hotelový komplex, a to nejen pro lázeňské hosty, ale i například rodiny, které budou chtít v Luhačovicích strávit dovolenou. Hotel proto bude mimo jiné vybaven také zázemím pro cyklisty. „Předpokládá se, že by v celém areálu mělo být okolo 124 lůžek v 63 pokojích. Říční a sluneční lázně – jedna z největších atrakcí hotelu – budou rozšířeny o sportovní hřiště a kryté wellness centrum. V areálu budou například pískové kurty na plážový volejbal a ve wellness centru bude kromě bazénu i sauna a prostory pro lázeňské a wellness procedury. Restaurace se bude nacházet v hlavním objektu Vodoléčebného ústavu. Nebude chybět ani velkorysá letní terasa,“ uvádí k plánům vedení Lázní Luhačovice.