Podle Kubáníka je Macbeth jednou z nejslavnějších světových tragédií. „Její uvádění zároveň provázejí katastrofy a mnozí inscenátoři se jí vyhýbají,“ uvedl Kubáník. Macbeth je strhující příběh o skotském králi a jeho ambiciózní manželce. „Diváci světovou klasiku milují. Ačkoliv mnohá současná divadla sahají jen po současných textech, my jsme přesvědčení, že i v roce 2015 má William Shakespeare na jevišti místo,“ uvedl Stránský, pro kterého je Macbeth poslední režií v pozici ředitele divadla.
Stránský přiznává, že se k nastudování tragédie nějakou dobu odhodlával. „Na Macbetha jsem myslel už dávno, ale čas, kdy k němu člověk dozraje, musel teprve přijít,“ uvedl režisér, který svěřil hlavní roli držiteli Ceny Thálie Tomáši Šulajovi.
Právě Šulaj ztvárnil hlavní role v předchozích Stránského shakespearovských inscenacích, a to Richarda III. a Jaga, za kterého byl nominovaný na Thálii. „Myslím, že Macbeth je nejtěžší figura z těch tří, co se týče charakteru a psychologie postavy. Jago byl intrikán a člověk pokřivený žárlivostí. Richard III. toužil po moci a šel si tvrdě za svým. Macbeth má všechny tyto vlastnosti, ale o svých zlých skutcích pochybuje, má strach, že ho dostihne svědomí, pronásledují ho ti, co nechal odstranit, ale nemůže si pomoct, zlo páchá dál. Je příliš ponořený do krve, která je všude kolem něj,“ uvedl Šulaj.
„Lady Macbeth, údajně největší potvoru v dějinách světové dramatiky, ztvární Pavlína Hejcmanová,“ doplnil Kubáník.