Literární jaro nabídne besedy i setkání se zajímavými lidmi

ZLÍN - V pořadí šestý ročník festivalu Literární jaro Zlín 2015 začíná ve Zlíně v úterý 28. dubna a potrvá do 7. května. Severu Zlin.cz to řekl Zdeněk Urbanovský z Centály cestovního ruchu Východní Moravy.

Festival nabídne autorská čtení, besedy o literatuře, setkání se zajímavými osobnostmi nebo výtvarnou dílnu pro děti. Slavnostní zahájení se uskuteční v úterý 28. dubna od 17 hodin v 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU (kavárna, budova 15). „Hosty zahájení budou slovenský spisovatel Silvester Lavrík, zástupci vydavatelství Větrné mlýny Petr Minařík a Pavel Řehořík, role moderátora besedy se ujme Miroslav Zelinský, hudebně doprovodí žáci Základní umělecké školy Zlín,“ sdělila za pořadatele Světlana Divilková.

V následujících dnech vystoupí slovenští spisovatelé Pavel Vilikovský a Dušan Dušek, české autorky Jana Červenková a Ivana Myšková, literární vědec Jiří Trávníček, Trio Nété, kapela Nadměrný náklad a Zlínskou literární tržnici budou zastupovat Milan Libiger, Markéta Horáková a Martin Stöhr. Pořad pro děti připraví autorka knihy Annie a berlepsové Vendula Borůvková.

Program festivalu a další informace jsou k dispozici na adrese www.literarnijaro.cz.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x