Starostové zahodili starosti. Fotbalový míč spojuje

Těžko říct, zdali malý Josef Hutěčka z Březnice půjde ve stopách tatínka. Ale jak to tak v jeho roce a půl vypadá, přehled má, fotbalový míč vozí s tátou v autě, kope každou chvíli, a tak je docela možné, že z něj vyroste fotbalista. A možná i starosta a kdoví, třeba i mistr Evropy ve fotbale.

Táta Josef na tyhle životní mety už dosáhl. Před třemi lety se stal mistrem Evropy ve fotbale. V Polsku v roce 2012 těsně před tamním Eurem fotbalistů pořádali také šampionát starostů a ti naši byli ze všech evropských týmů nejlepší.

A protože starostové nenechávají nic náhodě, sjeli se před pár dny z celé republiky do Dolního Němčí, kde na soustředění rozbalili hlavní stan. Za rok by měli titul obhajovat, ale jasno ještě úplně nemají. „Velké Euro se hraje ve Francii, zdali se bude konat i to naše, uvidíme. Ale proč se nesejít, nevzpomenout na úspěch, nerozšířit trochu kádr, nepobavit se, nepotrénovat a taky si nezahrát,“ naznačuje březnický starosta, jeden z hlavních organizátorů setkání, jaký byl jeho cíl.

V utkání proti březnickým fotbalistům byli starostové rovnocenným soupeřem, nakonec podlehli statečně 5:7. Nejstarším hráčem byl první muž Rusavy Bohumil Škarpich, tomu je šedesát. Proti němu třeba šestnáctiletý jmenovec Bohumil Ondík.

Program starostů byl přepestrý. Jen namátkou. Ve Zlíně je přijal náměstek hejtmana Ivan Mařák a projeli se baťovským výtahem, stejně tak ale okusili „slasti“ motokárové dráhy. Ve Vlčnově navštívili muzeum pálenic, v Uherském Brodě mimo jiné pivovar. Komu by se takový program spojený s jejich milovaným fotbalem nelíbil…

„Víte, co je zajímavé,“ povídá Hutěčka, „v našem mančaftu je spousta hráčů, kteří vedou úspěšné obce. Řada z nich třeba uspěla v soutěži Vesnice roku, jsou aktivní na hřišti i ve svých městech a obcích. To nemůže být náhoda.“

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x