AKTUALIZACE: Při nehodě na Slovácku zemřel řidič

BYSTŘICE POD LOPENÍKEM - Mladý řidič zemřel při nehodě, která se stala v sobotu odpoledne na silnici I/50 v Bystřici pod Lopeníkem na Slovácku. O tragické nehodě informoval server Zlin.cz Roman Žemlička z ředitelství hasičů Zlínského kraje.

Nehoda se stala na konci obce Bystřice pod Lopeníkem. Muž z Uherského Brodu, který měl právě v sobotu devětadvacáté narozeniny, řídil Škodu Octavia. Jel v ní sám ve směru od slovenských hranic a narazil ve vysoké rychlosti do dvou zaparkovaných osobních aut stojících u silnice.

„Při nárazu se auto vymrštilo až na balkon rodinného domu a poté spadlo na zaparkovaná auta. Řidič přitom z vozu vypadnul,“ popsal událost policejní mluvčí Pavel Stránský. Jestli auto se zlínskou značkou řídil jeho majitel nebo někdo jiný, policie zjišťuje. Příčinou nehody byla velmi pravděpodobně vysoká rychlost. „V místě, kde byla povolena padesátikilometrová rychlost, jel rychlostí 150 kilometrů v hodině,“ uvedl Stránský.

Během ohledání místa nehody byl nalezen mobilní telefon, na kterém je zachyceno video s dnešním datem, jež sleduje tachometr vozidla při rychlosti až 200 km/h a video zachycuje okolí Bánova na silnici I/50 z pohledu řidiče. Je pravděpodobné, že telefon patří zesnulému řidiči, který si před jízdou dělal záznamy své bezohledné a riskantní jízdy. Jen shodou okolností se obětí bezohledné jízdy nestala žádná další osoba. Škodu na vozidlech, plotech a domech vyčíslili policisté přibližně na půl miliónů korun.

Ze záznamů policie pak vyplývá, že v minulosti byl řidič opakovaně pokutován a trestán správním orgánem i soudem pro řízení pod vlivem alkoholu a pro maření výkonu úředního rozhodnutí.

Nehoda si vyžádala odklon dopravy, který probíhá směrem na Bánov a z druhého směru na Komňu, přičemž uzávěrka silnice číslo I/50 trvala přibližně do 20. hodiny.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x