Žádost o dotaci na zpracování povodňových plánů bude podávat město v letošním roce, realizace projektu samotného se uskuteční v roce 2016.
Žádost o dotaci na zpracování nových povodňových plánů bude podána na základě aktuální výzvy v rámci Operačního programu Životní prostředí 2014 – 2020. Konkrétně jde o podporu aktivit skupiny s názvem Budování rozšíření varovných, předpovědních a výstražných systémů na lokální úrovni, digitální povodňové plány. Termín pro podání žádostí je do 13. listopadu 2015 a v případě jejího kladného posouzení by se měla realizace projektu samotného uskutečnit v roce 2016.
„Důvodem je zejména zastaralý a těžko aktualizovatelný formát obou stávajících povodňových plánů pořízených v roce 2005 a také jejich kompatibilita s nadřazeným povodňovým plánem Zlínského kraje,“ vysvětlil vedoucí odboru životního prostřední Petr Zakopal, který doplnil, že obsah plánu je sice v souladu s povodňovým plánem kraje, ale forma už současným standardům neodpovídá.
Výše dotace na digitalizaci plánů v případě úspěšné žádosti činí až 85% celkových nákladů. „Orientační cena za zpracování plánů města Otrokovice a obcí s rozšířenou působností včetně doplnění varovného systému o jednu srážkoměrnou stanici a dotačního managementu je cca 380 tisíc korun. Spoluúčast města by vyšla asi na 50 – 60 tisíc korun,“ uvedla Stehlíková.