Slovácko veze tři body z Jihlavy. Vyhrálo 2:1 a okupuje čelo tabulky

Deset bodů po pěti kolech. Čtyři v tabulce pravdy. Poklona týmu Slovácka. Tentokrát dokázalo vyhrát v Jihlavě 2:1. Pro další vývoj nejvyšší fotbalové soutěže mimořádně cenná výhra.

V metropoli Vysočiny si hosté vedli velmi dobře. Havlíkovo břevno leccos naznačilo, nádherná rána levačkou Jiřího Valenty ve 33. minutě byla balzámem na duše rozjívených fandů Slovácka za brankou domácího brankáře Hanuše.

A co teprve minuta 45…? To si na parádní přízemní centr Diviše naběhl dokonale Filip Hlůpik a tečí do protipohybu domácího golmana určil stav první půle – 0:2.

Luděk Klusáček, trenér domácího celku, v kabině spustil bouřku a po další šanci příliš blahosklonných hostů bylo za chviličku sníženo. Kukol pěkně vystřelil, Heča na míč nedosáhl a nešťastně si jej srazil zády do vlastní branky.

Hosté pak měli jedinečnou příležitost rozhodnout. Z penalty ale renomovaný kanonýr Došek mířil mizerně do středu branky a domácí se nadechli k náporu.

Hradišťaně ovšem odolali tlaku a cestou domů muselo ve veselém autobuse znít: „Ej od Buchlova body vějů“.

Vysočina Jihlava – 1.FC Slovácko 1:2.