Lidé si připomněli dvacáté výročí otevření nové budovy Střední zdravotnické školy ve Zlíně

ZLÍN – Letos uplynulo již dvacet let od otevření nové budovy Střední zdravotnické školy ve Zlíně. Výročí si připomněli bývalí a současní zaměstnanci společně s hosty, mezi nimiž byli i zástupci Zlínského kraje, řekla serveru Zlin.cz mluvčí Zlínského kraje Renata Škrobálková.

Mezi hosty byl náměstek hejtmana Lubomír Nečas, zodpovědný za krajské zdravotnictví, radní pro školství Petr Navrátil a vedoucí krajského odboru školství Stanislav Minařík,

Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Zlín, jejímž zřizovatelem je Zlínský kraj, získala svou moderní budovu v roce 1995, byť škola vznikla již v roce 1935. „Připravujeme pro praxi zdravotnické asistenty a ošetřovatele a dále diplomované všeobecné sestry a zdravotnické záchranáře. Zakládáme si na vysoké profesionalitě a odborné náročnosti, která je skloubena s lidským a empatickým přístupem,“ sdělil ředitel školy Hynek Steska. Zároveň dodal, že letos v září do prvních ročníků nastoupí 76 nových žáků a 70 studentů.

O vysoké úrovni zdravotnického vzdělávání je přesvědčen náměstek hejtmana Lubomír Nečas, který jako lékař pracuje mnoho let v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně. „Z praxe vím, že absolventi zdravotních škol v našem kraji jsou odborně zdatní a jsou pro lékaře nepostradatelnými spolupracovníky. Velmi si vážím toho, že netrpíme nedostatkem sester, zdravotnických asistentů nebo záchranářů,“ řekl Nečas.

Ve Zlínském kraji jsou čtyři střední zdravotnické školy, které zřizuje přímo kraj. „Kromě Zlína jsou také ve Vsetíně, v Kroměříži a v Uherském Hradišti. Na nich v současné době studuje celkem 713 žáků obor zdravotnický asistent. Na vyšších odborných školách, které fungují při zdravotnických školách ve Zlíně a ve Vsetíně, kromě toho studuje 323 studentů obory diplomovaný zdravotnický záchranář nebo diplomovaná všeobecná sestra,“ sdělil krajský radní pro školství Petr Navrátil.