Chemici přidusili berany. Litvínov – Zlín 4:0

Dlouhá cesta, marná snaha, porážka 0:4 na ledě mistra z Litvínova. Úvod extraligy zlínským hokejistům nevyšel. Stačilo 31 minut a bylo jasno.

Domácí si do duelu dvou posledních mistrovských týmů vzali větší přehled. Už v 5. minutě si za obranu zajel Kubát a měl před Štůralou lehoučkou pozici, čímž gólově nepohrdl.

Zlínští mohli kontrovat Vlachem, ale jeho neproměněná příležitost naznačila, že to střelecky s hosty moc slavné nebude.

Druhá třetina, respektive jejích prvních jedenáct minut srazila beranům rohy až ke kopýtkům. Postupně ničili ambice Zlína na slušný výsledek Trávníček, Martynek a za další půlminutku ještě Hořava.

Štůrala šel na střídačku, Kašík do branky. I když už neinkasoval, nezměnilo se nic, řadu šancí ožívajících Zlíňanů polapal velmi dobrý Janus v kleci mistra.

Verva Litvínov – PSG Zlín 4:0.

V neděli doma šance na reparát proti těžkému soupeři, pražské Spartě. Hraje se od 17 hodin.