Věznice byla otevřena v sobotu a lidé ji mohou zevnitř vidět také v neděli 13. září od 10 do 14 hodin. V sobotu se navíc konala na jejím nádvoří ekumenická bohoslužba doprovázená Slováckým komorním orchestrem a poprvé zpřístupněná široké veřejnosti. Pietu za oběti totality navštívilo přes 150 lidí.
Na nádvoří jsou vystaveny panely s fotkami a příběhy těch, kteří neslavně vyhlášenou vazební věznicí v Hradišti prošli a zažili i mučící experimenty některých vyšetřovatelů, například Aloise Grebeníčka.
Mezi těmi, kdo vyšetřování a další roky žaláře na různých místech republiky přežili, je i osmaosmdesátiletý Štěpán Vašíček z Vnorov. Jeho příběh zpracovali už před rokem žáci hradišťské základní školy UNESCO v rámci projektu Příběhy bezpráví z místa, kde žijeme.
O zpřístupnění věznice a o to, aby v jejích prostorách vzniklo například muzeum totality, se už roky snaží občanská iniciativa Memoria – iniciativa za důstojné využití věznice v Uherském Hradišti. Memoria stále sbírá podpisy pod petici která vznikla před pěti lety, kdy hrozil tržní odprodej objektu.