„Cirkusové aktivity jsou určené především pro děti a mládež, zván je však kdokoliv, kdo má zájem se bavit a třeba se i něco naučit,“ sdělil Urbanovský.
Návštěvníci si budou moci vyzkoušet cirkusové disciplíny, jako je například žonglování, akrobacie, jízda na různých šlapadlech třeba i s balančními pomůckami. Mohou se svézt na jednokolce, projít na chůdách nebo po laně. Na místě budou zkušení lektoři, kteří se budou návštěvníkům po celou dobu věnovat.
Nový cirkus bude otevřen od 9 do 18 hodin. Organizátoři chystají také workshop výroby žonglérských míčků. Akce navazuje na pravidelná cirkusová setkání pro veřejnost, která probíhala po celý květen a červen v parku Svobody.
Celodenní akci cirkusových aktivit pořádá město Zlín v rámci projektu Živé (nejen) náměstí. Program zajišťuje obecně prospěšná společnost Aktivně životem. Cirkus v parku tvoří doprovodný program Kejklířského jarmarku, který právě v sobotu končí.