Krušné chvíle pod Krušnými horami. Zlín veze alespoň bod

Kdepak, tento nováček nebude snadno k překonání. Trenér Chomutova Růžička má k dispozici partu zkušených hokejistů. Zlínští se v utkání 5. kola Tipsport extraligy pod Krušnými horami hodně nadřeli. Domů nakonec vezou bod za porážku 1:2 po samostatných nájezdech.

V první třetině mohli vést hosté, Šťastného střelu ale zastavila tyč Kopřivovy klece.

Do vedení šli domácí. Po sérii výborných zákroků kapituloval Kašík na začátku 29. minuty. Zlínským zadákům ujel Červenka, svůj bekhendový blafák poněkud přetáhl, ale přeci jen trefil.

Nástup do třetí periody vyšel hostům. Ve 43. minutě se Kubiš výborně zorientoval za brankou a ošálil domácího strážce tyčí.

Bod není k zahození, ale v docela choulostivé situaci Zlína by byly dva o dost lepší. Když ale nikdo z trojice Čech, Vlach a Petr Holík neproměnili nájezdy po uplynutí prodloužení a naopak skóroval Vondrka, zbyl jen poněkud hubený zisk.

Domácí zápas s Pardubicemi v neděli bude hodně důležitý hlavně pro sebevědomí Zlínských. Fanoušci od 17 hodin velmi vítáni.