Díky informačním panelům se předškoláci dozvědí nejen o vzhledu ptáků, ale i mnoho z jejich života a zvyků. Součástí projektu s názvem Ptáci v naší zahradě je i výukový manuál.
„Nabízíme ho i ostatním mateřským školám. Ty k nám mohou přijít také na exkurzi,“ sdělila Irena Dufková, ředitelka Mateřské školy Luční a autorka projektu.
Podle náměstkyně primátora Kateřiny Francové je ptačí stezka skvělým nápadem. „Děti se o ptactvu hodně naučí a to zábavnou formou. Můžou si je dokonce i namalovat,“ ocenila aktivitu.
Vybudování ptačí stezky v MŠ Luční vyšlo na 91 600 korun. Náklady pomohla pokrýt i dotace od Zlínského kraje.
Podobný pokus, jak přiblížit dětem přírodu netradiční formou, udělala v loňském roce i školka v ulici Slovenská. Otevřeli zde hřiště Baobab, které předškoláky seznamuje se zajímavostmi ze života hmyzu. „A to díky hmyzím domečkům, což jsou místa, kde bude hmyz žít a kde ho můžeme pozorovat v jeho přirozeném prostředí,“ vysvětlila Jana Moučková, ředitelka MŠ.
Netradiční hřiště vyrostlo i v ulici Obeciny XIX. Určené je speciálně pro teenagery. Je takzvaně parkourové, podle metody tréninku, který umožňuje překonávat překážky v městském i přírodním terénu. Parkour obnáší důsledný disciplinovaný trénink s důrazem na fyzickou sílu, výdrž, rovnováhu, kreativitu, plynulost, kontrolu, přesnost, prostorovou orientaci a rozvoj tradičního vnímání prostoru a objektů. Základem parkouru je dostat se z bodu A do bodu B bezpečně, plynule a efektivně za použití vlastního těla. Na hřišti lze praktikovat i různé fitness dovednosti.