Kraj podpoří provoz otrokovického Experimentária

OTROKOVICE - Krajští radní schválili navýšení příspěvku Střední průmyslové škole Otrokovice na provoz vědeckotechnického parku Experimentárium. Server Zlin.cz o tom informovala mluvčí kraje Renata Škrobálková.

Otrokovické Experimentárium tvoří soubor osmi expozic s interaktivními exponáty a učebními pomůckami. Využívají jej jak studenti středních, tak i žáci základních škol.

Experimentárium vzniklo v loňském roce na krajem zřizované Střední průmyslové škole Otrokovice v rámci projektu, jehož cílem je přiblížit žákům základních škol nové metody výuky a inspirovat je tak ke studiu přírodovědných a technických oborů.

„V loňském roce prošlo Experimentáriem 3 500 studentů a žáků, což svědčí o tom, že mezi školami je o jeho návštěvu velký zájem. Díky zvýšení příspěvku na provoz, které jsme schválili, budou zajištěny jeho udržitelný provoz a další rozvoj a také to, že bude moci i nadále bezplatně poskytovat své prostory ostatním školám v kraji,“ uvedl Petr Navrátil, radní Zlínského kraje pro školství, mládež a sport.

Studenti mají v Experimentáriu k dispozici elektronový mikroskop, 3D kino, 3D tiskárnu, termo kameru a další pomůcky sloužící k demonstraci různých fyzikálních a přírodovědných jevů, například přístroj pro chemickou analýzu – ionosep. Kromě toho se zde také konají přednášky uznávaných odborníků.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x