Slovácko se za bod nestydí. S Jabloncem remízovalo 1:1

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Opticky, tedy při pohledu na tabulku, to tak nevypadá, ale Jablonec má nadále velmi silný tým. A tak domácí remíza 1:1 ve 12. kole Synot ligy může Slovácko víc než trápit, potěšit. Byla vydřená, po velmi bojovném výkonu.

Hosté začali pod sovíma očima, jak se říká hradišťskému umělému osvětlení, velice dobře. Byli aktivní a hned dvakrát mohli pootočit ukazatelem skóre.

Už v 6. minutě si pěkně do tutové pozice naběhl Doležal, ale jeho ránu zblízka vytěsnil vynikajícím reflexivním zákrokem brankář Heča.

Pak už ho jablonecký forvard v 11. minutě hlavičkou obelstil, ale míč zapadl těsně vedle pravé tyče.

Co zpackal Doležal, mohl v další „ložence“ zanedlouho zaretušovat Pernica, jeho střela z jasné pozice šla zase vedle.

Hosté ale neumdlévali, ve 38. minutě přečíslili domácí obranu, Tecl našel v ideálním postavení Pospíšila a ten už byl naprosto bezchybný – 0:1.

Hoffmann mohl nalít Slovácku živou gólovou vodu, ale jeho technická rána jen oblízla levou tyč Hrubého branky.

Vyrovnání se domácí dočkali v 67. minutě, střelec posledních domácích duelů Diviš si výborně zaběhl za obranu a prudkou křížnou ranou z úhlu srovnal.

Pak ještě pykal vyloučením za druhou žlutou pravý bek Slovácka Chvátal, ale domácí zvládli závěr na jedničku.

Mají tak cenný bod za remízu 1:1.