Kriminalisté muže obvinili z přečinu nebezpečné vyhrožování. Toho se navíc dopustil v době, kdy byl za stejný trestný čin pravomocně odsouzen Okresním soudem ve Zlíně k odnětí svobody na čtyři měsíce s podmíněným odkladem na zkušební dobu 18 měsíců. V případě odsouzení může nyní strávit za mřížemi až 16 měsíců.
Muž přišel v doprovodu své devětatřicetileté ženy na jeden ze zlínských úřadů, kde nejprve začal vyhrožovat úřednici a poté její nadřízené. „Oběma vyhrožoval likvidací a hrozil smrtí i dětem úřednice. Chtěl po ženách, aby si objednaly rakev, protože ji budou již brzy potřebovat. Stejného jednání se dopustil začátkem letošního roku, kdy na úřadu vyhrožoval, že je všechny postřílí. V obou případech se choval velmi agresivně, křičel na ženy v kanceláři i na chodbě. Asi po dvaceti minutách z kanceláře odešel,“ popsala chování agresivního muže Kozumplíková.
Policisté ihned vyhlásili po muži pátrání a zanedlouho ho zadržela hlídka dopravní policie při silniční kontrole. Muž při výslechu tvrdil, že nikomu smrtí nevyhrožoval, pouze zvýšil hlas. Policisté ho umístili do cely a následující den podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí do vazby. Soudkyně návrhu vyhověla a policisté muže odvezli do Vazební věznice v Olomouci.
Nenapravitelný muž má čtyři záznamy v rejstříku trestů. Mimoto je dobře známý pracovníkům na přestupkovém oddělení Magistrátu města Zlína, kteří ho za posledních pět let již desetkrát řešili pro přestupky proti občanskému soužití související s jeho agresivitou.