Za útok na strážníka hrozí muži z Brodu čtyřleté vězení

ZLÍN - Až čtyřleté vězení hrozí muži (38) z Uherského Brodu, který ve Zlíně napadl strážníka. Serveru Zlin.cz to oznámila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Drama se stalo ve středu v poledne v centru Zlína. Napadení předcházela potyčka mezi třemi muži, kteří konzumovali alkohol v místní restauraci.

Po příjezdu na místo policisté zjistili, že šarvátku tří mužů už urovnali strážníci městské policie. Iniciátorem napadení hostů v restauraci byl osmatřicetiletý muž z Uherského Brodu, který po celé dopoledne hojně konzumoval tvrdý alkohol. Jeden z návštěvníků po chvíli zavolal na pomoc strážníky Městské policie Zlín.

„Po příjezdu strážníků chtěl agresor jednoho z nich napadnout pěstí do obličeje, strážník úder vykryl. To však agresivního muže neodradilo a snažil se strážníka podražením nohou strhnout na zem. Vzápětí přišli strážníkovi na pomoc kolegové, agresora společně spoutali a počkali do příjezdu policistů,“ upřesnila Kozumplíková.

Policisté muže zadrželi a umístili do cely. Při dechové zkoušce nadýchal 2,15 promile alkoholu. Po vystřízlivění mu ve čtvrtek ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z trestného činu násilí proti úřední osobě. Muž s policisty spolupracoval. Sdělil, že si z předchozího dne díky velké konzumaci alkoholu nic nepamatuje. Svého jednání litoval.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x