V Brodě chystají už desátý Kateřinský jarmark

UHERSKÝ BROD - Desátý ročník Kateřinského jarmarku se uskuteční na Masarykově náměstí v Uherském Brodě v pátek 27. a sobotu 28. listopadu. Server Zlin.cz o něm informovala mluvčí brodské radnice Elen Sladká.

Na oba dny připravili organizátoři bohatý kulturní program, který zpestří a zpříjemní návštěvníkům začátek adventního času. Na jubilejní Kateřinský jarmark byli pozváni hosté z partnerských měst – holandského Naardenu, polských Gieraltowic a slovenského Nového Města nad Váhem.

V pátek začne program na pódiu na náměstí v 15 hodin, a to vystoupením dechového souboru Základní umělecké školy. Po něm se vystřídají folklorní soubor Holúbek, Flétnový soubor ZUŠ, folklorní soubor JAKUB a zazní fanfáry. Představí se také mužský sbor Dolněmčané, folklorní soubor Olšava a vystoupení ze zcela jiného oboru nabídnou děvčata z kroužku aerobiku Domu dětí a mládeže. Páteční program zakončí ohňová show skupiny Fuerza del Fuego.

Součástí pátečního programu bude také poděkování všem dárcům, kteří přispěli finančními dary na obnovu Mariánského sloupu, který byl zničen vichřicí v červenci tohoto roku. Setkání dárců se uskuteční od 16 hodin přímo na Mariánském náměstí.
V 17 hodin se poprvé rozsvítí nejen vánoční strom, ale také nová sváteční výzdoba města, která bude letos v modrých a ledové bílých tónech. Poprvé bude ozdobena i budova radnice. V rámci programu bude občanům navíc symbolicky předáno zrekonstruované Masarykovo náměstí.

V sobotu bude program pokračovat od 9 hodin vystoupením Šermířského klubu Uherský Brod, ženského sboru Čerešňa, folklorního souboru Rozmarýn, zpěvačky Kateřiny Knapové, dechové hudby Ořechovjané a Mix Bandu. Dopolední program zakončí ženský sbor Výběr z bobulí z Valtic.

„Naladit se na Vánoce budou moct návštěvníci po oba dny u desítek stánků s lidovými výrobky, vánočními dekoracemi a dalšími nezbytnostmi. Chybět nebudou ani stánky s občerstvením. K ochutnání bude zabíjačka, svařák, perníky, medovina, sladké i slané pokrmy a slovácké speciality,“ pozvala veřejnost Sladká.

Náměstí bude po celý sváteční čas kromě vánočního stromu zdobit také velký vyřezávaný betlém od Jiřího Halouzky. Loni měl tento betlém velký úspěch u malých i velkých, takže se letos vrací v trochu pozměněné podobě, s jinými postavami a zvířátky.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x