Podle uherskohradišťských strážníků řádí v nákupních centrech zejména dobře organizované skupiny lidí, většinou profesionálové, před kterými je opravdu nutné mít své osobní věci a cennosti v bezpečí.
„Aby se člověk nestal zbytečnou obětí zlodějů, je třeba dodržovat několik zásad,“ konstatoval Ježo. Mezi základní rady patří například to, nenechávat své peněženky a cennosti navrchu tašky a kabelky. „Je třeba si dát pozor i na větší a otevřené boční kapsy oblečení. Je lepší uschovat cennosti do náprsních kapes. Pokud to není nutné, je vhodné u sebe nemít větší finanční hotovost a doklady je dobré mít mimo peněženku,“ vyjmenoval další z rad manažer prevence kriminality.
Další opatření se týká platebních karet. Lidé by neměli mít PIN nikdy uvedený u samotné karty. Zavazadla je nutné mít vždy na očích a cennosti a peněženku nenechávat nikdy v batohu na zádech. „Pokud má někdo tašku či kabelku přes rameno, neměl by ji nosit na rizikových místech v poloze na zádech či na boku, nýbrž na přední části těla,“ doplnil Ježo.
Obezřetnost je podle něj nutná i v souvislosti s auty. Věci viditelně odložené ve vozech totiž zloděje opět lákají k nekalostem. „Často policisté řeší také krádeže osobních věcí z aut i v době, kdy je majitel u vozu. Obvykle se to stane ve chvíli, kdy si člověk vyskládává do kufru nákup a na předních sedadlech nechá své osobní věci bez dozoru,“ uzavřel Ježo.