„Předpokládám, že aktuálnost názvu už více než 25 let vypršela a bylo by vhodné tento název nahradit,“ uvedla ve své žádosti občanka města, která zastupitelům zároveň navrhla nový název ulice. „Ulice by se mohla jmenovat po nejstarší dceři T. G. Masaryka ulice A. G. Masarykové nebo Alice G. Masarykové,“ doplnila Rožnovanka.
Zastupitelé ovšem s jejím návrhem jednohlasně nesouhlasili. „Důsledek přejmenování ulice by byl zásadní pro více než šest stovek obyvatel této ulice. Museli by si nechat vyměnit občanky a také oznámit změny trvalého bydliště některým státním organizacím a v podstatě všem nestátním (komerčním) institucím jako jsou banky, úvěrové společnosti, pojišťovny, dodavatelé energií, plynárny, lékaři, zubaři, zaměstnavatelé, školy, pošta (SIPO), telefonní operátoři a mnozí další. Ze státních organizací je povinnost oznámit změnu adresy trvalého pobytu stále ještě vůči zdravotní pojišťovně, registru vozidel, úřadu práce a ČSSZ. Podobné komplikace by samozřejmě postihly i právnické a podnikající fyzické osoby s touto adresou,“ vypočítal důvody neschválení návrhu starosta Rožnova Radim Holiš.
Zastupitelé Jaromír Koryčanský a Petr Jelínek doplnili, že v Rožnově je řada ulic, jejichž názvy jsou daleko více poplatné době a s městem nemají žádnou souvislost. „Zatímco u ulice Svazarmovská nelze pochybovat o tom, že zde dlouhá léta sídlil Svazarm, domníváme se, že přejmenovat by se v duchu této úvahy měly především ulice Československé armády, Sevastopolská, 1. máje, 5. května, Pionýrská nebo ulice Julia Fučíka,“ doplnili zastupitelé.
Občané bydlící na vyjmenovaných ulicích ale mohou zůstat klidní. Žádný konkrétní návrh na přejmenování už podán ani schválen nebyl.