V Kloboukách vznikne pobočka Univerzity třetího věku

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Že seniorský věk, invalidita či nezaměstnanost nejsou nutně překážkou ve vzdělávání, to chce jmenovaným skupinám veřejnosti od nového roku ukázat Městská knihovna Valašské Klobouky, která se stane konzultačním střediskem Virtuální Univerzity třetího věku. Server Zlin.cz o tom informovala mluvčí kloboucké radnice Sandra Novotná Kollerová.

Všichni, kdo prahnou po nových vědomostech, se mohou zapojit do zájmového vysokoškolského studia různých oborů. Informační schůzka zájemců se bude konat ve čtvrtek 14. ledna, zahájení výuky se plánuje na únor.

„Městská knihovna navázala spolupráci s Provozně-ekonomickou fakultou České zemědělské univerzity v Praze a stala se jejím konzultačním střediskem pro Univerzitu třetího věku. Tím se seniorům a dalším občanům nabízí nová možnost vzdělávání a rozšiřování vědomostí moderním způsobem a přímo v místě bydliště,“ vysvětluje Jaroslav Baloušek, ředitel Kulturního a vzdělávacího střediska Valašské Klobouky.

Konzultační středisko bude nabízet studium různých okruhů, které si zvolí sami účastníci. „Jeden kurz bude obsahovat šest videopřednášek vždy jednou za čtrnáct dní, konkrétně ve čtvrtek od 9 do 11 hodin. Účastníci obdrží také studijní materiály, které jsou ceně kurzovného, jenž činí 400 korun za semestr,“ přiblížila knihovnice Jana Dorňáková. Po ukončení semestru získají studenti pamětní list, po absolutoriu 6 semestrů je čekají promoce a osvědčení.

Studium je určeno občanům se statusem důchodce, invalidním osobám bez omezení věku a nezaměstnaným nad 50 let. Znalost práce na počítači je výhodou, ne však nutnou podmínkou.

„Zájemci mohou načerpat další informace o nabídce studia na schůzce, která se bude konat ve čtvrtek 14. ledna od 9:30 hodin v knihovně. Srdečně zveme nové studenty a těšíme se, že budeme společně pracovat na rozvíjení paměti i osobním růstu prostřednictvím nových znalostí,“ uvedla Dorňáková.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x