V brodské knihovně představí Jiřina Pilátová svou knihu Čarovný kraj – Žítkovské vzpomínání

UHERSKÝ BROD - Do Knihovny Františka Kožíka v Uherském Brodě zavítá v lednu Jiřina Pilátová, autorka knihy Čarovný kraj - Žítkovské vzpomínání. Jak serveru Zlin.cz za uherskobrodskou radnici sdělila Elen Fremlová, lidé se mohou těšit na autorské čtení i besedu se spisovatelkou.

Setkání s Jiřinou Pilátovou se v uherskobrodské knihovně uskuteční ve čtvrtek 21. ledna od 16.00. „Akce se bude konat v oddělení pro dospělé. Vstupné je 20 korun a v programu zahrají také hudci z Kopanic pod vedením Jana Rapanta,“ upřesnila Fremlová.

Autorka knihy Jiřina Pilátová prožila ve vesničce Žítková své dětství. Její generace byla poslední, která poznala život bez vymožeností techniky. Malá obec Žítková je dnes vnímána především jako kraj bohyní a skutečný obraz je podle Pilátové pokroucen. „Ale budou-li v budoucnu badatelé hledat to, čím Žítková ve skutečnosti byla, snad naleznou tuto útlou knížečku, která jim pomůže od předsudků. I to je jedním z důvodů, proč jsme se rozhodli následující vzpomínky vydat,“ vysvětlila spisovatelka.

Soubor krátkých povídek, některých v nářečí, dokresluje 28 barevných ilustrací Tomáše Diblíka. Jde o v pořadí čtvrtou knížku zasvěcenou slovácké obci Žítková, ovšem první, kde hlavní roli nehrají bohyně.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x