Uherskohradišťská nemocnice zvládne zimní údržbu v areálu sama, pořídila na to nový přístroj

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Uherskohradišťská nemocnice zvládá zajistit zimní údržbu v areálu vlastními silami. Jak server Zlin.cz informovala mluvčí nemocnice Dana Lipovská, přispěje k tomu i nový multifunkční stroj.

Přestože letošní zima ještě nezaútočila v plné síle, Uherskohradišťská nemocnice je připravena na klasické zimní období velmi dobře. Momentálně pořídila nemocnice nový multifunkční stroj, který pracovníkům s úklidem značně pomůže.

Uherskohradišťská nemocnice nevyužívá pro údržbu areálu nemocnice žádné externí firmy. A to ani v zimě, kdy k údržbě komunikací nastupují pracovníci zahrady a nádvorní čety. „Vždy má někdo z těchto pracovníků pohotovost a pokud je potřeba, aktuálně podle počasí, svolávají se ve kterýkoliv den nebo hodinu k akutní údržbě silnic, chodníků a parkovišť v areálu nemocnice,“ uvedl Petr Hájek, vedoucí odboru správy nemovitého majetku Uherskohradišťské nemocnice.

Nemocnice k zimní údržbě využívá vlastní techniku, traktory s radlicemi nebo menší vozidla pro údržbu chodníků.“ Do údržbového vozového parku v letošním roce přibyl nový multifunkční stroj za 751 tisíc korun, který díky mnoha nástavcům v zimě zvládne posyp i údržbu a v létě sekat trávu. „Považujeme za velmi důležité, aby se pacienti v areálu naší nemocnice dobře orientovali a cítili se tady bezpečně. S tím souvisí také kvalitní údržba komunikací,“ konstatoval vedoucí ekonomicko provozního úseku nemocnice Vlastimil Vajdák.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x