Na Uherskobrodsku se během Tříkrálové sbírky podařila vybrat rekordní suma

UHERSKÝ BROD - Tříkrálová sbírka na Uherskobrodsku byla letos velmi úspěšná. Jak server Zlin.cz informoval ředitel Oblastní charity Uherský Brod Petr Houšť, za posledních sedm let se podařilo koledníkům vybrat rekordní částku.

V celém děkanátu Uherský Brod vyšlo do ulic celkem 320 skupinek koledníků, dohromady tak šlo o přibližně 1 200 dobrovolníků. Mezi lidmi se vybralo přesně 1 301 047 korun. „Podařilo se tak o 22 621 korun překonat rekord z loňského roku, kdy obyvatelé Uherskobrodska věnovali do Tříkrálové sbírky částku ve výši 1 278 426 korun,“ podotkl Houšť.

Největší částku získali koledníci v Uherském Brodě, a to 246 330 korun. Ve Strání věnovali lidé do tříkrálových kasiček 106 550 korun a třetí nejvyšší sumu (104 701 korun) se podařilo vybrat ve Vlčnově. Přes sto tisíc korun (103 277 korun), dali do sbírky také obyvatelé Nivnice.

Peníze z letošní sbírky Charita Uherský Brod použije mimo jiné na přímou pomoc rodinám s dětmi, které se ocitly v nečekané tíživé situaci. Peníze také pomohou při rozšíření provozu terénní sociálně aktivizační služby pro osamělé seniory, přispějí na udržení nepřetržitého provozu v Pečovatelské službě Bánov a pomohou také při pořízení nového automobilu pro Domácí zdravotní péči Uherský Brod.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x