Ze silnice přímo ke kolejím. Vlak se podařilo zastavit

UHERSKÝ BROD - Velmi nezvyklý pohled se nabízel po ránu nedaleko Újezdce na spojnici Uherského Brodu a Luhačovic. Došlo tu k dopravní nehodě osobního vozidla Hyundai, které si to na kluzké vozovce namířilo až do těsné blízkosti souběžné železniční trati.

Před půl šestou byl vyhlášen poplach jednotce profesionálních hasičů z Uherského Brodu. „Operační důstojník prakticky současně učinil nezbytné kroky k zastavení provozu na železnici, díky tomu se podařilo bezpečně zastavit projíždějící vlak,“ informoval Zlin.cz krajský mluvčí hasičů Libor Netopil.

Po sedmé hodině pak na místo dorazil také automobilový jeřáb drážních hasičů, havarovaný automobil vytáhl a naložil na vozidlo odtahové služby.

„Při nehodě nebyl nikdo zraněn,“ dodal mluvčí.

Případ je evidentním varováním, silnice jsou po dlouhodobých mrazech namrzlé, stačí mala sněhová vrstva a nebezpečí prudce narůstá.

Fotogalerie

run_function(‚hash‘,’fotogalerie-zlin-cz-list‘,’27317′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚1135‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚27317‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’fotogalerie-zlin-cz-list‘;‘,’a:0:{}‘); ?>

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x