Výhru 4:1 nad Chomutovem jistil Roman Vlach

ZLÍN - Po krátké sérii porážek zase úspěch. Zlínští hokejisté si na svém ledě před reprezentační přestávkou poradili s vždy nebezpečným Chomutovem 4:1, když si vedení zajistili dvěma zásahy už v první části a to pak v pohodě kontrolovali až do konce.

V první třetině hosté dostali dvě branky, ale nebyli ani daleko úspěchu, když ujel Tomica, ale jeho ránu bravurně zlikvidoval Kašík. Zlínští vedli po zdařilé kombinaci Čachotského se Šťastným, který zakončoval velmi pohotově bekhendem zblízka.

Druhý gól byl ukázkou znovunalezené střelecké šikovnosti Vlacha. Ten si pěkně najel, bleskově zpracoval puk a velmi pěkně vypálil.

Když pak v polovině utkání v přesilovce přesně zamířil Říčka, bylo už víceméně jasné, kam poputují tři cenné body.

To už nezměnila ani Růžičkova korekce, souboj synů trenérů obou týmů přeci jen vyhrál domácí Roman Vlach, když střelou do prázdné branky při power play určil výsledek duelu PSG Zlín – Piráti Chomutov 4:1.