Vernisáž výstavy se uskuteční 18. února v 19.00 hodin. Řihákova tvorba zahrnovala především návrhy obchodních domů, hotelů, rekreačních středisek a urbanistická řešení částí měst. Jeho stavby jsou k vidění na území celé České republiky, ale také Slovenska, tehdejší Jugoslávie, Egypta nebo Ruska. Výstava se tohoto autora pokouší představit nejen jako umělce, ale také jako člověka. Potrvá do 13. března.
„Jméno Zdeňka Řiháka je známo především díky stavbám jako hotel Continental v Brně, hotel Labská bouda v Krkonoších či hotel Panorama a Patria na Štrbském plese. Málo kdo však už ví, že je to také napajedelský rodák. Narodil se 10. srpna 1924 do rodiny Antonína a Marie Řihákových. Jeho otec byl učitelem a ředitelem škol v Napajedlích,“ konstatovala Medlová.
Zdeněk Řihák studoval na škole umění ve Zlíně pod vedením Vincence Makovského, odkud pak dále pokračoval na Fakultě architektury a pozemního stavitelství Vysoké školy technické v Brně. V roce 1991 si otevírá vlastní projektovou kancelář a zaměřuje se především na projektování rodinných domů. Umírá 15. srpna 2006 v Brně.
Připravovaná výstava má nejen zmapovat jeho celoživotní dílo, ale také upozornit na jeho význam v rámci Napajedel, s kterými byl vždy úzce spjat. Výstavu připravily ve spolupráci s Muzeem Napajedla a Muzeem města Brna Kateřina Rašková a Markéta Schejbalová, ateliér Prostorová tvorba a Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně.