Živá voda z Vítkovic. Zlín vyhrál 3:2

OSTRAVA - Ve 48. kole Tipsport extraligy jeli zlínští hokejisté napravovat do vítkovické arény kiks z nedělního duelu s Karlovými Vary. Povedlo se. Zlín vyhrál 3:2, ale z hladké cestičky ke třem bodům se v závěru stala hororová stezka odvahy.

V první třetině se 13. minuta stala pro Zlíňany dokonale šťastnou. Během sedmnácti vteřin vedli o dva góly.

Nejdříve se LL RB, rozuměj lišák lotyšský Roberts Bukarts, dokonale zorientoval za brankou vítkovického Bartošáka. Zpoza klece z pozice velmi nególové nastřelil strážce domácí svatyně tak šikovně, že hosté vedli.

Za chvíli po vhazování ve středovém kruhu se řítil do šance Vlach, v tísni neskóroval, ale než stačil domácí brankář kotouč přikrýt, zneuctil ho podruhé pohotovou dorážkou Štumpf.

Vše se zdálo jasné ve 49. minutě, to totiž při přesilovce Zlína skóroval skákavou střelou potřetí Kotvan.

V samém závěru ale domácí hodně přidali a snížili brankami Tomiho a Hlinky. A pak při déletrvající power play ještě děsili žlutý kotlík věrných a nakonec šťastných zlínských fandů.

Víc už ale hosté nepřipustili a tak si vezou nejen výhru 3:2, ale přinejmenším jistotu postupu do předkola play off. Přičemž ani přímý postup není utopií.