Lidé se díky expozici mají možnost seznámit s dílem a životem Antonína (otce) a Vladimíra (syna) Fischerových, kteří byli s Holešovem velmi úzce spojeni. Antonín Fischer se sice narodil a část života prožil ve Fryštáku, kde se mu narodil syn Vladimír, vrchol svého tvůrčího života však prožil v Holešově, stal se městským stavitelem a vybudoval velký počet dodnes krásných staveb. Vzor otce následoval syn, který se také stal architektem, věnoval se akademické činnosti a dokonce působil jako rektor brněnského vysokého učení.
„Díla otce a syna Fischerových je možné v Holešově obdivovat dodnes. Mezi jejich tvorbu patří budovy 1. Základní školy a 2. Základní školy, Sokolský dům, obřadní síň holešovského židovského hřbitova, Skuherský dům na náměstí Dr. E. Beneše, ve kterém nyní sídlí společnost JOSPO, Pokorného dům (nyní finanční úřad) a řada dalších krásných budov,“ konstatovala Rohanová.
Rukopis Fischerů má celý komplex zámku v Lešné, vila Tusculum v Lukově, objekty ve Štípě, v Luhačovicích, radnice v Ostravě, několik ulic v Brně a další objekty na řadě jiných míst.
Výstava děl Fischerových se nachází na chodbě 1. patra holešovského zámku a zájemci si ji můžou prohlédnout až do 12. června. Expozice je přístupná celý týden mimo pondělí, vždy dopoledne od 9.00 do 12.00 hodin a odpoledne od 13.00 do 17.00 hodin.