Dobrovolnictví podpoří kraj půl milionem korun

ZLÍNSKÝ KRAJ - Zlínský kraj v letošním roce podpoří celkem osm organizací, které se zabývají dobrovolnickou činností. Rozdělí mezi ně částku 500 tisíc korun, serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí hejtmanství Renata Janečková.

„Podpořené dobrovolnické organizace peníze využijí na komplexní zajištění své činnosti, počínaje náborem a odbornou přípravou dobrovolníků, přes úhradu nákladů souvisejících s jejich prací až například po zajištění psychologické pomoci dobrovolníkům, kteří pracují v náročných podmínkách,“ řekla radní Zlínského kraje pro sociální oblast Taťána Valentová Nersesjan.

Dobrovolníci pomáhají v řadě zařízení ve Zlínském kraji poskytujících sociální služby. „V našem domově využíváme pomoci zhruba patnácti dobrovolníků z dobrovolnických organizací Adra a Samari. Docházejí pravidelně za našimi klienty, dělají jim společnost, povídají si s nimi, čtou jim, doprovázejí je na procházky a rovněž nám pomáhají se zajištěním různých akcí, například turnajů ve hře pétanque, které každoročně pořádáme. Máme s nimi jen tu nejlepší zkušenost,“ uvedl Vlastimil Zaydlar, ředitel zlínského Domova pro seniory Burešov.

Program na podporu akreditovaného dobrovolnictví navazuje na bývalý podprogram stejného zaměření, který Zlínský kraj realizoval od roku 2003. V letech 2012 až 2015 podpořil kraj akreditované dobrovolnictví celkovou částkou 1,750 milionu korun.

Letos si půlmilionovou částku rozdělí organizace Samari, Maltézská pomoc, Charita v Uherském Brodě, Uherském Hradišti a v Luhačovicích, Akropolis, Adorea a Adra.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x