Protipovodňová ochrana Vsetína přijde na desítky milionů korun

VSETÍN - Více než osmdesátimilionové investice čekají Vsetín do protipovodňové ochrany města na řece Bečvě. Serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí města Adéla Kousalová.

Partnerem městu Vsetín bude při realizaci této stavby státní podnik Povodí Moravy. Hlavním cílem stavby je od splavu na Ohradě až po železniční most v Lázkách, celkem tedy v úseku 8,2 kilometru břehů, zvýšení protipovodňové ochrany zastavěných částí města na úroveň stoleté povodně. Snahou obou partnerů je na realizaci využít dotací z Ministerstva zemědělství ČR. Letos se uskuteční příprava celého projektu včetně potřebných povolení a zahájení je plánováno na začátek příštího roku.

„Hlavním cílem celé stavby je především ochrana města před stoletou vodou, navíc s bezpečnostním převýšením o půl metru,“ zdůraznil starosta Jiří Čunek s tím, že město Vsetín chce zpevněné břehy řeky Bečvy zpřístupnit občanům tak, aby zde mohli trávit volný čas. Území by pak mělo sloužit pro krátkodobý pobyt a relaxaci všem věkovým kategoriím obyvatel. „Přístup by měl být možný pěšky, na kole, na bruslích, s kočárky nebo v zimě na běžkách,“ dodal starosta Čunek.

Radnice chce také nechat provést sanaci svahu pod Horním městem, na kterém stojí jeho dominanty – Vsetínský zámek a římskokatolický kostel Nanebevzetí Panny Marie. Město hodlá do prostoru nábřeží zakomponovat plochy, které by sloužily jako terasy k venkovnímu posezení, nebo umělecké prvky. K projektu Zpřístupnění řeky Bečvy bude vytvořena studie, kterou vsetínská radnice projedná i s občany.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x