Areály muzea budou otevřené denně vždy od 9.00 do 17.00 hodin a pro návštěvníky bude připraven velmi pestrý a zajímavý program. Hlavní část se bude odehrávat v Dřevěném městečku. To bude žít ukázkami tradičních velikonočních a jarních zvyků. „Návštěvníci uvidí vystoupení folklorních souborů, pletení pomlázek i netradiční zdobení kraslic. Program na Hod boží velikonoční obohatí pochovávání Mařeny a obchůzky klapotářů, kteří budou tentokrát z Loučky,“ shrnul ředitel Valašského muzea v přírodě Jindřich Ondruš.
V neděli na Hod boží velikonoční bude hostům skanzenu u rybníčku od 10.00 hodin hrát muzika souboru Kašava ze Zlína. V kostelíku svaté Anny se uskuteční Velikonoční koncert duchovní hudby, ve kterém se představí novojičínský sbor ZUŠ Ondrášek (12.30 a 14.30). Hu, hu, hu, jaro už je tu je název programu, ve kterém se v 11.00 a ve 13.30 na palouku Dřevného městečka představí soubor Ostravička z Frýdku-Místku. Od 15.00 hodin bude pódium Janíkovy stodoly patřit programu Ej, šlahačka moja… souboru Dolina ze Starého Města u Uherského Hradiště. „Zkrátka nepřijdou ani ti, kteří se budou chtít podívat, jak se pletou tatary, zdobí kraslice či vyrábějí březové metličky. Hospodyně v Billově chalupě zase bude vařit jarní polévku a barvit kraslice,“ přidala další zajímavosti nedělního dne mluvčí Valašského muzea v přírodě Pavlína Polášková.
Červené pondělí 28. března bude od 9.00 hodin ve znamení sváteční šmigrustové pohody, kterou umocní rožnovská cimbálová muzika Jánoš a Radegast z Frenštátu pod Radhoštěm. V 11.00 a ve 13.30 hodin se s jarními zvyky, písněmi a říkadly představí dětský folklorní soubor Maleníček z Lipníku nad Bečvou.
Příjemným bonusem k velikonočním svátkům stráveným v Rožnově pod Radhoštěm bude možnost navštívit oblíbenou Jurkovičovu rozhlednu, která bude mimořádně otevřena až do pondělí, a to vždy od 10.00 do 16.00 hodin.